Principales

Kurs euro szybuje w górę Tak wysokiej ceny nie było od 12 lat!

Na wahania kursu dolara amerykańskiego wpływ mogą mieć również ważne wydarzenia polityczne i gospodarcze nawet z przeciwległego krańca globu. Biznes w INTERII to najświeższe informacje gospodarcze – aktualne kursy walut, notowania giełdowe i cen surowców, wiadomości ze spółek głównego parkietu i NewConnect. Przeczytaj rekomendacje ekspertów i z sukcesem pomnażaj swój kapitał. Udostępnij Komentuj Analitycy ING uważają, że za rok za euro będziemy płacić 4,43 zł , a za dolara 4,03 zł .

Coraz więcej sygnałów sugeruje, że amerykańska waluta w kolejnych miesiącach będzie jeszcze silniejsza. Najważniejszym z nich są stopy procentowe. Już teraz w środę 11 sierpnia kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego czyli para GBP/PLN oscyluje już na zakresie 5,54 – 5,53 PLN – co oznacza, że rynek walczy na wsparciu.

Polecam zwracać uwagę zwłaszcza na kluczowe poziomy wsparcia i oporu na wykresie indeksu dolarowego. Prognoza dolara odgrywa szczególnie istotną rolę. Amerykańska waluta jest w końcu najważniejszą waluta świata, w której rozliczany jest handel, wyceniane są surowce, a do tego pary walutowe z dolarem są walutami głównymi, które odznaczają się największą płynnością.

Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych, choć na czerwcowym posiedzeniu zapowiadano ruch o 25 pb. W trakcie konferencji prasowej niestety ruch… Główne indeksy amerykańskiego rynku akcji skorygowały w piątek wcześniejszy wzrost do najwyższego poziomu od 6 tygodni (S&P ,93 proc., DJIA -0,43 proc., Nasdaq Composite -1,87 proc.). Rozczarowujące dane z USA zminimalizowały szanse na podniesienie przez Rezerwę Federalną stóp procentowych o 100 pb. Ze strony Europejskiego Banku Centralnego…

Kurs pary walutowej USD/PLN, tym razem 12 sierpnia w piątek spada do poziomu 4,54 PLN. Oznacza to wyłamanie ważnego wsparcia H4 – D1, lub nawet D1 – W1. Od tego momentu para z dolarem może być… Dzisiejsza sesja odznacza się znacznymi spadkami polskich indeksów. WIG 20 traci 1,62 proc., będąc na poziomie 1658 pkt.. MWIG 40 spada jak na razie o 1,80 proc., sWIG 80 wychodzi najlepiej, lecz w dalszym ciągu traci 0,69 proc..

Czytaj dalej Inflacja w lipcu wyniosła 15,6 procent, licząc rok do roku – poinformował Główny Urząd Statystyczny. To o 0,1 punktu procentowego więcej niż wynikało z wcześniejszego szacunku GUS. W czerwcu ceny towarów i usług rosły w tempie 15,5 procent rok do roku. Czytaj dalej W następnym tygodniu ceny paliw mogą jeszcze spadać, ale powrót podwyżek na rynku hurtowym ograniczy ewentualne większe spadki cen na stacjach paliw – oceniają analitycy BM Reflex. Widać wyhamowanie tempa obniżek – dodają. Piątek jest kolejnym dniem osłabienia złotego w stosunku do głównych walut.

kurs dolara prognozy na najbliższe dni

Z kolei analitycy Goldman Sachs, Fidelity International oraz InTouch Capital Markets oceniają, że w przypadku osłabienia euro Europa Wschodnia ucierpi bardziej niż inne rynki wschodzące. Przed nami pierwsza podwyżka stóp w strefie euro od 2011 r. Od marca Fed podniósł stopy o 225 punktów bazowych, czyli tyle samo ile w całym ostatnim cyklu. Wówczas po 2015 roku amerykańska instytucja potrzebowała na to pełnych trzech lat.

Akcje Ekipy na dwuletnim dnie. Inwestorzy stracili cierpliwość

Biorąc pod uwagę rynkowe pozycjonowanie, jakakolwiek poprawa w zakresie perspektyw gospodarczych, szczególnie w Europie, powinna mieć potencjał do zauważalnego wsparcia wspólnej waluty” – komentuje starszy analityk Ebury. Na lipcowym posiedzeniu Europejski Bank Centralny niemal na pewno podniesie stopy procentowe – po raz pierwszy od ponad dekady. Są argumenty za tym, że bank może dokonać podwyżki stóp aż o 50 pb., a…

kurs dolara prognozy na najbliższe dni

Jednak dolar jako waluta oficjalna funkcjonuje nie tylko na terenie USA. Korzystają z niego mieszkańcy wysp Portoryko i Mikronezji, w tym również usdgbp x Wysp Marshalla i położonych w Oceanii Marianów Północnych. Po roku 2000 dolara zaczęto używać również w Panamie, Ekwadorze oraz w Salwadorze.

Na świecie żywność wyraźnie tanieje: będzie spadek inflacji?

Scenariusz zakładający podwyżkę o 0,75% wydaje się w cenach. Jego realizacja nie powinna się więc przełożyć na podwyższoną zmienność. Ważne będzie to, kiedy może zakończyć się cykl zacieśniania. Rynek spodziewa się, że ogólny przekaz Fed będzie nieco mniej jastrzębi, a to w związku z pogarszającą się sytuacją w amerykańskiej gospodarce. Istotna będzie więc nie tyle decyzja, co oczekiwania co do dalszej ścieżki stóp procentowych w USA. W przypadku scenariusza bazowego, czyli podwyżki o 75 pb, dalsze losy dolara…

Część rynku licząca, że amerykański bank centralny wyraźnie złagodzi swoje nastawianie, może poczuć się rozczarowana. Choć wzrost PKB będzie hamować, to tu i teraz… wymieniaj fundusze będące przedmiotem obrotu Gwałtowne spowolnienie inflacji i sygnały, że ruch ten może być kontynuowany w nadchodzących miesiącach, przygotowują rynki do odwrócenia retoryki przez FED.

Kurs dolara – prognozy na 4 zł. Realne czy nie?

Na rynek ponownie wraca zasada, że złe dane makro to dobre dane dla Wall Street. Wczoraj poznaliśmy pierwszy szacunek PKB USA za drugi kwartał. Ceny kontraktów na ropę naftową na NYMEX-ie i ICE spadły wczoraj do najniższych poziomów od końca lutego.

Emanacją tych oczekiwań jest jednak utrzymanie kursu franka do złotego blisko historycznie wysokich poziomów i wyraźnie powyżej 4,50 zł w perspektywie następnych 12 miesięcy. W takim układzie wystarczy nawet lekka panika w strefie euro (Rosja zakręcająca gazowy kurek Niemcom) lub problemy w Polsce, by kurs franka wystrzelił w kierunku 5 zł. To zastrzeżenie względem ryzyka, którego obecnie w prognozach walutowych nie widać. Taki sam problem jak z dolarem analitycy mają wobec franka szwajcarskiego. Helwecka waluta przez ostatni rok na przekór wszelkim prognozom umacniała się względem euro, w lipcu pokonując parytet 1 do 1.

Kursy walut na żywo – środa 01.12.2021 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Materiały zawarte na Portalu mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Wszystkie informacje zawarte na Portalu mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Opierają się one na statystykach i osobistych doświadczeniach autora. Treści zawarte w każdym z materiałów nie muszą odzwierciedlać poglądów i opinii Redakcji.

Aktualnie 1 USD jest na poziomie 4,69 zł. Prognoza analityków Ebury na koniec 2022 roku zakłada spadek pary USD/PLN do ceny 4,30 zł, która ostatni raz była na przełomie maja i czerwca br. Wpływ na dolara amerykańskiego będą miały kolejne decyzje podejmowane przez Fed. W minioną środę wyniosła ona 75 pb i podniosła stopy do 2,25-2,5%.

Kurs dolara w relacji do euro, ugrzązł pomiędzy parytetem a minimum z 2017 roku Poziom ten wyznaczać może bardzo ważną barierę dla kursu EUR/USD. Frank w poniedziałkowy poranek kosztuje 4,82 zł, a funt wyceniany jest na 5,56 zł. Rynki finansowe coraz mocniej koncentrują się nie na inflacji, ale na hamowaniu… Wczoraj mogliśmy obserwować wzrost awersji do ryzykownych aktywów, a kluczowym wydarzeniem dzisiejszej sesji jest decyzja Fed w sprawie stóp procentowych. Inwestorzy oczekują, że Fed podniesie dziś stopy o 75 punktów bazowych. W przypadku takiego scenariusza stopy wzrosłyby do zakresu 2,25-2,5%.

Według najnowszych danych wzrost cen osiągnął najwyższy od 20 lat poziom i przekroczył 70 procent – podał portal stacji BBC. Za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić 4,87 zł (wzrost o 3 proc.). To rekordowy poziom, jeśli nie liczyć gwałtownego wzrostu CHF/PLN w dniu 15 stycznia 2015 roku , kiedy frank chwilowo kosztował traderprof opinie nawet 5,17 zł. Rosyjska agresja oznacza szok o charakterze stagflacyjnym, prowadzący do wyższej inflacji i niższego wzrostu gospodarczego. Wraz z presją na deprecjację złotego oznacza to poważny dylemat dla RPP. Spodziewamy się, że stopy NBP wzrosną jutro o 100 pb – napisali jednak na Twitterze ekonomiści banku.

Masz taki banknot? Sprawdź w portfelu! Możesz być bogaty!

To wartość szokująco niska bo jeszcze na początku roku podziwialiśmy rzekomą odporność polskiej gospodarki na sygnały światowego spowolnienia. Niekorzystne tendencje widziane są jednak wszędzie. Słabe dane z gospodarki zbliżają nas do końca podwyżek stóp procentowych Kiedy w czerwcu PMI osunął się do poziomu 44,4 pkt. Mogło wydawać się, że bardzo słaby odczyt to „wypadek przy pracy”.

Eksperci ING podkreślają, że zarówno Fed, jak i Europejski Bank Centralny są w trybie jastrzębim – oba banki walczą z inflacją w granicach 8 proc. Oba też są prawdopodobnie zadowolone z silniejszych walut. Różnica polega na szoku stagflacyjnym wywołanym wojną na Ukrainie, który sprawia, że EBC prawdopodobnie nie zrealizuje zakładanego podniesienia stóp procentowych o 150 punktów bazowych. Istnieje również kwestia różnic we wzroście gospodarczym i ich znaczenia dla międzynarodowych przepływów akcji. Te czynniki mogą stać się przyczyną gorszych wyników euro.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Publicaciones relacionadas

Botón volver arriba